WNIOSEK O POWOŁANIE W TRYBIE OCHOTNICZYM DO ODBYCIA ĆWICZEŃ WOJSKOWYCH W RAMACH LEGII AKADEMICKIEJ W 2019 ROKU

Studentki i studenci z pozytywnym lub wyróżniającym wynikiem z testu wiedzy z cześć teoretycznej  w ramach szkolenia  Legii Akademickiej US mogą składać wnioski o powołanie do odbycia szkolenia wojskowego w trybie ochotniczym  w trakcie przerwy wakacyjnej 2019 r. Wnioski przyjmowane są w Dziekanacie Wydziału Humanistycznego US  w terminie do 14 MAJA 2019 ( w pok. 163, 161 i 160 ) roku. Do wniosku należy dołączyć kartę danych dot. rozmiarów umundurowania (karta antropomeryczna). Wniosek i karta znajdują się w plikach do pobrania.

Studentki LA, które mają wyznaczony termin kwalifikacji wojskowej w terminie późniejszym niż 14 maja 2019 r. w polu kategoria zdrowia powinny wpisać informację o miejscu i  terminie kwalifikacji wojskowej.

Planowane terminy ćwiczeń wojskowych w ramach LA: PIERWSZY TURNUS 30 czerwca/1 lipca – 10 sierpnia 2019 r., DRUGI TURNUS 18/19 sierpnia – 28 września 2019 r. Każdy z turnusów składa się z modułu podstawowego i podoficerskiego. Student na wniosku zaznacza preferowany termin oraz rejon odbycia ćwiczeń. W przypadku wyboru konkretnego ośrodka szkolenia wojskowego należy wpisać go w polu uzasadnienie – jako miejsce preferowane. Nie oznacza to automatycznego skierowania studenta/studentki do tego ośrodka szkolenia wojskowego. Zachcemy do zapoznania się z zasadami i organizacją praktycznego szkolenia wojskowego LA, którą zamieszczono w plikach do pobrania.

Termin zakończenia szkolenia teoretycznego LA US i wręczenia zaświadczeń planowany jest na maj 2019 r., informacja w tej sprawie zostanie zamieszczona na stronie www oraz przekazana pocztą elektroniczną.

DO POBRANIA 

Wniosek_o_powoanie_na_cwiczenia_wojskowe_w_ramach_LA_2019

Dane antropometryczne do umundurowania

material informacyjny dot. szkolenia wojskowego LA