SZKOLENIE WOJSKOWE LEGII AKADEMICKIEJ US EDYCJA V 2022- HARMONOGRAM ZJAZDÓW.

Szkolenie wojskowe w ramach V edycji Legii Akademickiej US rozpoczęto 3 kwietnia 2022 r. Terminy weekendowych spotkań znajdują się w zakładce HARMONOGRAM ZJAZDÓW. W tegorocznej edycji  LA US uczestniczą studenci  i studentki US, ZUT, PUM, AS oraz uczelni niepublicznych WSB i WSAP. Szkolenie obejmuje dwa moduły szkoleniowe: podstawowy i podoficerski. Pozytywne  zaliczenie szkolenia LA na Uczelni umożliwia udział w  praktycznym szkoleniu wojskowym w trakcie letniej przerwy wakacyjnej. Kadra wykładowa LA to pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, Instytutu Socjologii, kadra zawodowa ŻW, 16 ZB WOT. Uniwersytet Szczeciński należy do grupy uczelni wyższych, które uczestniczyły we wszystkich edycjach programu LA oraz zaliczany jest do liderów szkolenia  w promowaniu i pozyskiwaniu kandydatów do udziału w szkoleniu Legii Akademickiej.