SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE STUDENTÓW LEGII AKADEMICKIEJ Z CYBERBEZPIECZEŃSTWA W 2021 ROKU

MON zaplanowało dla studentów uczestniczących w programie Legii Akademickiej szkolenie z CYBERBEZPIECZEŃSTWA.

W tym celu należy wykonać test kwalifikacyjny, uprawniający do udziału w dodatkowym szkoleniu specjalistycznym z zakresu cyberbezpieczeństwa (moduł cyber).

Niezbędnymi warunkami do wzięcia udziału w module cyber, oprócz wykonania ww. testu kwalifikacyjnego, jest:
• złożenie wniosku o odbycie części praktycznej szkolenia;
• ustalona kwalifikacja wojskowa w przypadku kobiet;
• zaliczenie modułu podoficerskiego w ramach części praktycznej szkolenia.

Chętni do wzięcia udziału w szkoleniu specjalistycznym muszą rozwiązać test kwalifikacyjna najpóźniej do dnia 25 maja br. Test dostępny jest na platformie e-learningowej Legii Akademickiej pod adresem www.la.elearning.wp.mil.pl. W celu uzyskania dostępu do ww. testu należy wypełnić oraz podpisać Klauzulę informacyjną z załącznika nr 1 Załącznik 1 – Klauzula informacyjna i przesłać jej skan lub zdjęcie na adres e-mail: k.kiniorski@ron.mil.pl

W module cyber planowany jest udział 50 uczestników programu, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w ramach ww. testu. W przypadku większej liczby osób z tą samą liczbą punktów, dodatkowym kryterium oceny będzie studiowanie na kierunkach istotnych z punktu widzenia Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, tj.: informatyka, kryptologia, cyberbezpieczeństwo, matematyka i inne kierunki pokrewne.
Studenci zakwalifikowani do modułu cyber zostaną skierowani na część praktyczną szkolenia (tj. moduł podstawowy i moduł podoficerski) do 100. batalionu łączności w Wałczu w dniach:
• 04 – 24 lipca 2021 r. – moduł podstawowy;
• 25 lipca – 14 sierpnia 2021 r. – moduł podoficerski.
Szkolenie specjalistyczne z zakresu cyberbezpieczeństwa będzie realizowane w Eksperckim Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa w zamiejscowym Wydziale Szkoleń Specjalistycznych w Wałczu od 15 do 27 sierpnia 2021 r.
Do kontaktu roboczego upoważniam p. Karola Kiniorskiego (k.kiniorski@ron.mil.pl; 887570913).
www.cyber.mil.pl